Prace magisterskie z Administracji

Prace magisterskie z Administracji to z pewnością wielkie wyzwanie intelektualne, które wymaga dużej ilości pracy oraz nerwów. W poniższym tekście opisane zostaną perspektywy pracy dla absolwentów Administracji.   Jest to kierunek, który łączy w sobie wiedzę o administracji z wiedzą prawniczą.  Zobaczmy jakie perspektywy pracy stoją przed absolwentami takich studiów.

Absolwent Administracji może pracować w służbie publicznej, np. w ZUS-ie. Pytanie, czy niska pensja na najniższych, administracyjnych stanowiskach nam odpowiada.  Pensja na takich stanowiskach nie jest duża: wynosi ok. 2 000 zł na rękę. Niskie płace to domena wielu niskich stanowisk w administracji. Często osoby, które pracują na tych stanowiskach, nie posiadają też perspektywy awansu. Być może, aby znaleźć dobrze płatną pracę w administracji, warto zapisać się do partii politycznej. Oczywiście takiej, która ma szansę na władzę. Nie od dziś wiadomo, że stanowiska w administracji, często obsadzane są z klucza politycznego.

Absolwent Administracji może również szukać pracy w prywatnym biznesie. Konkretnie w sprzedaży. Tu jego wiedza wyniesiona ze studiów, raczej się nie przyda. W sprzedaży liczy się przede wszystkim tzw. “umysł sprzedawcy”. Innymi słowy, sprzedawać trzeba umieć. Przyda tu się sztuka argumentacji, urok osobisty oraz zdolność do logicznego myślenia. Obecnie handlowcy to najbardziej poszukiwani pracownicy na rynku pracy.  Zarobki w tej branży są często nieograniczone. Dobry sprzedawca może łatwo znaleźć pracę w banku, doradztwie finansowym lub w firmie handlowej. Możliwości rozwoju w tej branży są bardzo duże.

Prace magisterskie z Administracji – ogólne rozważania.

Prace magisterskie z Administracji bardzo rozwijają studentów. Nie gwarantują one jednakże dobrze płatnej pracy. Żyjemy w XXI w. i przekwalifikowanie się jest bardzo łatwe. Powiedzenie “czego Jaś nie będzie umiał, tego Jan nie będzie umiał” – już nie obowiązuje. Obecnie bardzo łatwo uczyć się obsługi rozmaitych programów, w zaciszu swojego domu. Wystarczy mieć tylko odpowiednie ebooki i już możemy się uczyć programowania, czy też obsługi programów graficznych. Zarobki programistów z reguły przewyższają wynagrodzenia pracowników administracji. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz